materiały budowlane

Mata bentonitowa budowlana i geomembrana

Mata bentonitowa budowlana i geomembrana to dwa różne materiały wykorzystywane w budownictwie i geotechnice.

Mata bentonitowa budowlana to materiał w postaci maty zbudowanej z warstw tkanin geosyntetycznych wypełnionych bentonitem. Bentonit jest naturalnym minerałem, który po zwilżeniu wodą zwiększa swoją objętość i staje się wodoodporny. Mata bentonitowa budowlana jest stosowana jako warstwa izolacyjna w konstrukcjach wodochronnych, takich jak zbiorniki retencyjne, tunele, fundamenty, parkingi podziemne i wiele innych.

Geomembrana to materiał izolacyjny w postaci folii z tworzyw sztucznych, takich jak HDPE (polietylen o dużej gęstości), PVC (polichlorek winylu) lub EPDM (terpolimer etylenu, propylenu i dienu). Geomembrany są stosowane w podobnych zastosowaniach, co maty bentonitowej, ale są bardziej trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, temperatura i chemikalia.

W skrócie, mata bentonitowa budowlana i geomembrana to materiały izolacyjne stosowane w budownictwie i geotechnice, ale różnią się one swoim składem i właściwościami fizycznymi, a ich wybór zależy od konkretnych wymagań projektu.

Mata bentonitowa jako izolacja budowlana oraz geomembrana. HURTLAND – infolinia 814 608 814
https://hurtland.eu/o/mata-bentonitowa/
Hurtownia materiałów budowlanych HURTLAND – 814 608 814

keyboard_arrow_up